Mesh Çelik Ağ

Mesh çelik ağ çaplarına uygun klipsler uygun proses ve metodlarla preslenerek kullanım amacına göre ölçülü göz aralıkları elde edilerek kullanım yerine göre ebatları ölçüsünde çelik ağ üretiyoruz.

Paslanmaz çelik halatlar çelik ağ kullanımın da genellikle 7*7 ve 7*19 imalat özellikli olanları kullanılır 1x19 imalat özellikli pek tercih edilmez. Kullanılan bütün malzemeler AISI 304 ve AISI 316 kalite paslanmaz çelik malzemedir.

Kullanılan halatların çaplarına bağlı olarak eşkenar dörtgen görünümündeki fiziki görünümün de dar açısı 60 derece olacak şekilde hesaplanır. Halat çapına bağlı olarak en küçük değerleri kullanarak çelik ağ ürünlerini projelendiriyoruz.

 

Çelik halat sistemleri


Çelik halatlar ve uygun klipsler kullanılarak esnek, güçlü, uzun ömürlü, büyük boyutlarda tek parça imalat yapılabilmesi, yapım amacının dışında da çok farklı konularda hizmet verebilmektedir. Güvenlik amaçlı kullanım için yapılan çelik ağ peyzaj amaçlı da hizmet verebilmekte, deniz , göl ve akarsularda  katı madde tutucusu olarak hizmet verirken can güvenliği işlevini de sağlar, Güvenlik amaçlı uygulama ortam ışıklandırması projesinde de hizmet verir. Transparan yapısı ortalama %90 olması sebebiyle Yangın merdivenlerinde duman tutmaması, hayvanların merdivenlerde barınamamasını sağlar. Yangın katsayısı AA  korozyon değerleri oluşturan malzemelerin özelliğinden  bilinen en düşük bir malzeme olup çok uzun yıllar hizmet verebilmektedir.